Batilly, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batilly
Komunë
Vendndodhja
Batilly is located in Franca
Batilly
Batilly
48°04′28″V 2°22′54″L / 48.0744°V 2.3817°L / 48.0744; 2.3817Koordinatat: 48°04′28″V 2°22′54″L / 48.0744°V 2.3817°L / 48.0744; 2.3817
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Homécourt
Kryetari Robert Defer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.37 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 1300 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54980
INSEE 54051


Batilly është një komunëFrancë. Batilly bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1300 banorë dhe sipërfaqe 6.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]