Batilly-en-Gâtinais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batilly-en-Gâtinais
Komunë
noform
Pamje nga Batilly-en-Gâtinais
Stema_figura
Vendndodhja
Batilly-en-Gâtinais is located in Franca
Batilly-en-Gâtinais
Batilly-en-Gâtinais
43°39′35″V 0°27′27″P / 43.6597°V 0.4575°P / 43.6597; -0.4575Koordinatat: 43°39′35″V 0°27′27″P / 43.6597°V 0.4575°P / 43.6597; -0.4575
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Beaune-la-Rolande
Ndërbashkësia Beaunois
Kryetari Claude Girard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.32 km2
Popullsia 402 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45340
INSEE 45022


Batilly-en-Gâtinais është një komunëFrancë. Batilly-en-Gâtinais bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 402 banorë dhe sipërfaqe 10.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]