Batilly-en-Puisaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batilly-en-Puisaye
Komunë
noform
Pamje nga Batilly-en-Puisaye
Vendndodhja
Batilly-en-Puisaye is located in Franca
Batilly-en-Puisaye
Batilly-en-Puisaye
47°36′47″V 2°53′03″L / 47.6131°V 2.8842°L / 47.6131; 2.8842Koordinatat: 47°36′47″V 2°53′03″L / 47.6131°V 2.8842°L / 47.6131; 2.8842
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Briare
Ndërbashkësia Canton de Briare
Kryetari Solange Frottier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.35 km2
Popullsia 111 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45420
INSEE 45023


Batilly-en-Puisaye është një komunëFrancë. Batilly-en-Puisaye bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe 17.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]