Battigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Battigny
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Battigny is located in Franca
Battigny
Battigny
47°16′41″V 2°28′44″P / 47.2781°V 2.4789°P / 47.2781; -2.4789Koordinatat: 47°16′41″V 2°28′44″P / 47.2781°V 2.4789°P / 47.2781; -2.4789
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Colombey-les-Belles
Ndërbashkësia Pays de Colombey-les-Belles et du Sud Toulois
Kryetari Denis Thomassin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.41 km2
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54115
INSEE 54052


Battigny është një komunëFrancë. Battigny bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 6.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]