Batz-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batz-sur-Mer
Komunë
noform
Pamje nga Batz-sur-Mer
Stema_figura
Vendndodhja
Batz-sur-Mer is located in Franca
Batz-sur-Mer
Batz-sur-Mer
47°16′41″V 2°28′44″P / 47.278056°V 2.478889°P / 47.278056; -2.478889Koordinatat: 47°16′41″V 2°28′44″P / 47.278056°V 2.478889°P / 47.278056; -2.478889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Saint-Nazaire
Kantoni Le Croisic
Ndërbashkësia Cap Atlantique
Kryetari Danielle Rival
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.27 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 3089 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44740
INSEE 44010


Batz-sur-Mer është një komunëFrancë. Batz-sur-Mer bën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 3089 banorë dhe sipërfaqe 9.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]