Baudrecourt, Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudrecourt
Komunë
noform
Pamje nga Baudrecourt
Stema_figura
Vendndodhja
Baudrecourt is located in Franca
Baudrecourt
Baudrecourt
47°03′30″V 1°34′45″L / 47.0583°V 1.5792°L / 47.0583; 1.5792Koordinatat: 47°03′30″V 1°34′45″L / 47.0583°V 1.5792°L / 47.0583; 1.5792
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Delme
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Michel Romain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.07 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57580
INSEE 57054


Baudrecourt është një komunëFrancë. Baudrecourt bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 5.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]