Baudreix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudreix
Komunë
Vendndodhja
Baudreix is located in Franca
Baudreix
Baudreix
48°19′57″V 1°54′23″L / 48.3325°V 1.9064°L / 48.3325; 1.9064Koordinatat: 48°19′57″V 1°54′23″L / 48.3325°V 1.9064°L / 48.3325; 1.9064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Nay-Est
Ndërbashkësia Vath Vielha
Kryetari Francis Escale
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2 km2
Lartësia 249 m (m.n.d.)
Popullsia 537 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64800
INSEE 64101


Baudreix është një komunëFrancë. Baudreix bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 537 banorë dhe sipërfaqe 2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]