Baugé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baugé
Komunë
Vendndodhja
Baugé is located in Franca
Baugé
Baugé
47°48′42″V 1°40′18″L / 47.8117°V 1.6717°L / 47.8117; 1.6717Koordinatat: 47°48′42″V 1°40′18″L / 47.8117°V 1.6717°L / 47.8117; 1.6717
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Saumur
Kantoni Baugé
Ndërbashkësia Canton of Baugé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.55 km2
Lartësia 56 m (m.n.d.)
Popullsia 3672 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49150
INSEE 49018


Baugé është një komunëFrancë. Baugé bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 3672 banorë dhe sipërfaqe 8.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baugé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale