Baugy, Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baugy
Komunë
noform
Pamje nga Baugy
Stema_figura
Vendndodhja
Baugy is located in Franca
Baugy
Baugy
46°17′55″V 4°01′42″L / 46.2986°V 4.0283°L / 46.2986; 4.0283Koordinatat: 46°17′55″V 4°01′42″L / 46.2986°V 4.0283°L / 46.2986; 4.0283
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Baugy
Ndërbashkësia Champagne balgycienne
Kryetari Francis Guillemin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.6 km2
Popullsia 1321 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18800
INSEE 18023


Baugy është një komunëFrancë. Baugy bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1321 banorë dhe sipërfaqe 22.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]