Baugy, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baugy
Komunë
Vendndodhja
Baugy is located in Franca
Baugy
Baugy
47°32′31″V 0°06′11″P / 47.542°V 0.103°P / 47.542; -0.103Koordinatat: 47°32′31″V 0°06′11″P / 47.542°V 0.103°P / 47.542; -0.103
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Ressons-sur-Matz
Ndërbashkësia Pays des Sources
Kryetari Jean-Claude Darcy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.17 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 296 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60113
INSEE 60048


Baugy është një komunëFrancë. Baugy bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 296 banorë dhe sipërfaqe 7.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]