Baule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baule
Komunë
noform
Pamje nga Baule
Vendndodhja
Baule is located in Franca
Baule
Baule
48°29′32″V 2°21′35″L / 48.4923°V 2.3596°L / 48.4923; 2.3596Koordinatat: 48°29′32″V 2°21′35″L / 48.4923°V 2.3596°L / 48.4923; 2.3596
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Orléans
Kantoni Beaugency
Kryetari Michel Olivier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.11 km2
Popullsia 2036 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45130
INSEE 45024


Baule është një komunëFrancë. Baule bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 2036 banorë dhe sipërfaqe 12.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baule – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale