Bauné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bauné
Komunë
Vendndodhja
Bauné is located in Franca
Bauné
Bauné
49°02′04″V 0°36′53″P / 49.0344°V 0.6147°P / 49.0344; -0.6147Koordinatat: 49°02′04″V 0°36′53″P / 49.0344°V 0.6147°P / 49.0344; -0.6147
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Angers
Kantoni Seiches-sur-le-Loir
Ndërbashkësia Vallée-Loire-Authion
Kryetari Roger Tchato
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.99 km2
Lartësia 28 m (m.n.d.)
Popullsia 1570 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49140
INSEE 49019


Bauné është një komunëFrancë. Bauné bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1570 banorë dhe sipërfaqe 20.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bauné – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale