Bausen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bausen
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Val d'Aran
Kryetari i Bashkisë Eugenio Ochoa de Alda Rodríguez
Partia CDA
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Bausen është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Val d'Aran, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bausen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale