Bauzemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bauzemont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bauzemont is located in Franca
Bauzemont
Bauzemont
47°28′57″V 6°43′53″L / 47.4825°V 6.7314°L / 47.4825; 6.7314Koordinatat: 47°28′57″V 6°43′53″L / 47.4825°V 6.7314°L / 47.4825; 6.7314
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Arracourt
Ndërbashkësia Pays du Sânon
Kryetari Thierry Lesdalons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.32 km2
Lartësia 224 m (m.n.d.)
Popullsia 163 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54370
INSEE 54053


Bauzemont është një komunëFrancë. Bauzemont bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 163 banorë dhe sipërfaqe 6.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]