Bauzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bauzy
Komunë
Vendndodhja
Bauzy is located in Franca
Bauzy
Bauzy
50°17′53″V 3°47′56″L / 50.2981°V 3.7989°L / 50.2981; 3.7989Koordinatat: 50°17′53″V 3°47′56″L / 50.2981°V 3.7989°L / 50.2981; 3.7989
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Blois
Kantoni Bracieux
Ndërbashkësia Pays de Chambord
Kryetari Jean-Paul Touchet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.7 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 264 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41250
INSEE 41013


Bauzy është një komunëFrancë. Bauzy bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 24.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bauzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale