Bavelincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bavelincourt
Komunë
Vendndodhja
Bavelincourt is located in Franca
Bavelincourt
Bavelincourt
47°06′10″V 5°32′24″L / 47.1028°V 5.54°L / 47.1028; 5.54Koordinatat: 47°06′10″V 5°32′24″L / 47.1028°V 5.54°L / 47.1028; 5.54
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Villers-Bocage
Ndërbashkësia Communauté de communes du Bocage et de l'Hallue
Kryetari Alain Jumelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.75 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80260
INSEE 80056


Bavelincourt është një komunëFrancë. Bavelincourt bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 7.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]