Bayencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayencourt
Komunë
Vendndodhja
Bayencourt is located in Franca
Bayencourt
Bayencourt
50°48′28″V 2°07′30″L / 50.8078°V 2.125°L / 50.8078; 2.125Koordinatat: 50°48′28″V 2°07′30″L / 50.8078°V 2.125°L / 50.8078; 2.125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Acheux-en-Amiénois
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays du Coquelicot
Kryetari Françoise Brasseur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.84 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 83 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80560
INSEE 80057


Bayencourt është një komunëFrancë. Bayencourt bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 1.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]