Bayon, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayon
Komunë
Vendndodhja
Bayon is located in Franca
Bayon
Bayon
43°29′V 1°29′P / 43.49°V 1.48°P / 43.49; -1.48Koordinatat: 43°29′V 1°29′P / 43.49°V 1.48°P / 43.49; -1.48
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Bayon
Ndërbashkësia Bayonnais
Kryetari Michel Claire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.05 km2
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Popullsia 1525 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54290
INSEE 54054


Bayon është një komunëFrancë. Bayon bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1525 banorë dhe sipërfaqe 6.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]