Bayonvillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayenvillers
Komunë
Vendndodhja
Bayenvillers is located in Franca
Bayenvillers
Bayenvillers
46°29′59″V 1°32′03″L / 46.4997°V 1.5342°L / 46.4997; 1.5342Koordinatat: 46°29′59″V 1°32′03″L / 46.4997°V 1.5342°L / 46.4997; 1.5342
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Rosières-en-Santerre
Ndërbashkësia Communauté de communes du Santerre
Kryetari Jean-François Dessaint
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 355 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80170
INSEE 80058


Bayenvillers është një komunëFrancë. Bayenvillers bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 355 banorë dhe sipërfaqe 8.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]