Bazailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazailles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bazailles is located in Franca
Bazailles
Bazailles
49°21′51″V 4°10′16″L / 49.3642°V 4.1711°L / 49.3642; 4.1711Koordinatat: 49°21′51″V 4°10′16″L / 49.3642°V 4.1711°L / 49.3642; 4.1711
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Villerupt
Ndërbashkësia Deux Rivières
Kryetari Pascal Moscato
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.23 km2
Lartësia 327 m (m.n.d.)
Popullsia 169 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54620
INSEE 54056


Bazailles është një komunëFrancë. Bazailles bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 169 banorë dhe sipërfaqe 4.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]