Bazainville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazainville
Komunë
noform
Pamje nga Bazainville
Stema_figura
Vendndodhja
Bazainville is located in Franca
Bazainville
Bazainville
49°33′18″V 1°44′10″L / 49.555°V 1.7361°L / 49.555; 1.7361Koordinatat: 49°33′18″V 1°44′10″L / 49.555°V 1.7361°L / 49.555; 1.7361
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kantoni Houdan
Ndërbashkësia Pays houdanais
Kryetari Jacqueline Aboudaram
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.03 km2
Popullsia 1354 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78550
INSEE 78048


Bazainville është një komunëFrancë. Bazainville bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1354 banorë dhe sipërfaqe 12.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]