Bazemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazemont
Komunë
noform
Pamje nga Bazemont
Stema_figura
Vendndodhja
Bazemont is located in Franca
Bazemont
Bazemont
50°01′52″V 2°45′50″L / 50.031°V 2.7639°L / 50.031; 2.7639Koordinatat: 50°01′52″V 2°45′50″L / 50.031°V 2.7639°L / 50.031; 2.7639
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kantoni Aubergenville
Kryetari Gérard Allavoine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 1568 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78580
INSEE 78049


Bazemont është një komunëFrancë. Bazemont bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1568 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]