Bazentin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazentin
Komunë
Vendndodhja
Bazentin is located in Franca
Bazentin
Bazentin
43°17′27″V 0°04′38″L / 43.2908°V 0.0772°L / 43.2908; 0.0772Koordinatat: 43°17′27″V 0°04′38″L / 43.2908°V 0.0772°L / 43.2908; 0.0772
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Albert
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays du Coquelicot
Kryetari Jean-Luc Fourdinier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.1 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 76 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80300
INSEE 80059


Bazentin është një komunëFrancë. Bazentin bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 5.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]