Bazicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazicourt
Komunë
Vendndodhja
Bazicourt is located in Franca
Bazicourt
Bazicourt
43°21′20″V 0°06′04″L / 43.3556°V 0.1011°L / 43.3556; 0.1011Koordinatat: 43°21′20″V 0°06′04″L / 43.3556°V 0.1011°L / 43.3556; 0.1011
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Liancourt
Ndërbashkësia Pays d’Oise et d’Halatte
Kryetari Daniel Mercier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.82 km2
Lartësia 33 m (m.n.d.)
Popullsia 328 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60700
INSEE 60050


Bazicourt është një komunëFrancë. Bazicourt bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 328 banorë dhe sipërfaqe 3.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]