Bazoches-les-Gallerandes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches-les-Gallerandes
Komunë
noform
Pamje nga Bazoches-les-Gallerandes
Stema_figura
Vendndodhja
Bazoches-les-Gallerandes is located in Franca
Bazoches-les-Gallerandes
Bazoches-les-Gallerandes
48°23′58″V 3°11′21″L / 48.3994°V 3.1892°L / 48.3994; 3.1892Koordinatat: 48°23′58″V 3°11′21″L / 48.3994°V 3.1892°L / 48.3994; 3.1892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Outarville
Ndërbashkësia Plaine du Nord Loiret
Kryetari Dominique Villette
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.73 km2
Popullsia 1443 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45480
INSEE 45025


Bazoches-les-Gallerandes është një komunëFrancë. Bazoches-les-Gallerandes bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1443 banorë dhe sipërfaqe 36.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]