Bazoches-sur-Guyonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches-sur-Guyonne
Komunë
noform
Pamje nga Bazoches-sur-Guyonne
Vendndodhja
Bazoches-sur-Guyonne is located in Franca
Bazoches-sur-Guyonne
Bazoches-sur-Guyonne
49°18′28″V 3°37′10″L / 49.3078°V 3.6194°L / 49.3078; 3.6194Koordinatat: 49°18′28″V 3°37′10″L / 49.3078°V 3.6194°L / 49.3078; 3.6194
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Rambouillet
Kantoni Montfort-l'Amaury
Kryetari Philippe Bignault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.66 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 582 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78490
INSEE 78050


Bazoches-sur-Guyonne është një komunëFrancë. Bazoches-sur-Guyonne bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 582 banorë dhe sipërfaqe 5.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]