Bazoges-en-Pareds

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoges-en-Pareds
Komunë
noform
Pamje nga Bazoges-en-Pareds
Stema_figura
Vendndodhja
Bazoges-en-Pareds is located in Franca
Bazoges-en-Pareds
Bazoges-en-Pareds
48°18′22″V 5°39′36″L / 48.3061°V 5.66°L / 48.3061; 5.66Koordinatat: 48°18′22″V 5°39′36″L / 48.3061°V 5.66°L / 48.3061; 5.66
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kantoni Châtaigneraie
Ndërbashkësia Pays de la Châtaigneraie
Kryetari Éric Rambaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.83 km2
Popullsia 1154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85390
INSEE 85014


Bazoges-en-Pareds është një komunëFrancë. Bazoges-en-Pareds bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1154 banorë dhe sipërfaqe 33.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]