Bazoncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoncourt
Komunë
noform
Pamje nga Bazoncourt
Stema_figura
Vendndodhja
Bazoncourt is located in Franca
Bazoncourt
Bazoncourt
43°13′25″V 0°33′09″L / 43.2236°V 0.5525°L / 43.2236; 0.5525Koordinatat: 43°13′25″V 0°33′09″L / 43.2236°V 0.5525°L / 43.2236; 0.5525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Metz-Campagne
Kantoni Pange
Ndërbashkësia Pange
Kryetari Dominique Bertrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.21 km2
Lartësia 275 m (m.n.d.)
Popullsia 492 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57530
INSEE 57055


Bazoncourt është një komunëFrancë. Bazoncourt bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 492 banorë dhe sipërfaqe 13.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]