Bazougers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazougers
Komunë
noform
Pamje nga Bazougers
Vendndodhja
Bazougers is located in Earth
Bazougers
Bazougers (Earth)
47°41′25″V 0°10′07″P / 47.6903°V 0.1686°P / 47.6903; -0.1686Koordinatat: 47°41′25″V 0°10′07″P / 47.6903°V 0.1686°P / 47.6903; -0.1686
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Laval
Kantoni Meslay-du-Maine
Kryetari Yveline Rapin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.72 km2
Lartësia 83 m (m.n.d.)
Popullsia 999 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 53025


Bazougers është një komunëFrancë. Bazougers bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 999 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 31.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]