Beaucamps-le-Vieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucamps-le-Vieux
Komunë
Vendndodhja
Beaucamps-le-Vieux is located in Franca
Beaucamps-le-Vieux
Beaucamps-le-Vieux
43°06′30″V 0°52′11″L / 43.1083°V 0.8697°L / 43.1083; 0.8697Koordinatat: 43°06′30″V 0°52′11″L / 43.1083°V 0.8697°L / 43.1083; 0.8697
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Hornoy-le-Bourg
Ndërbashkësia Communauté de communes du Sud-Ouest Amiénois
Kryetari M. François Thiverny
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.02 km2
Lartësia 189 m (m.n.d.)
Popullsia 1437 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80430
INSEE 80062


Beaucamps-le-Vieux është një komunëFrancë. Beaucamps-le-Vieux bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 1437 banorë dhe sipërfaqe 5.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]