Beauchêne, Loir-et-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchêne
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beauchêne is located in Franca
Beauchêne
Beauchêne
49°27′31″V 5°06′56″L / 49.4586°V 5.1156°L / 49.4586; 5.1156Koordinatat: 49°27′31″V 5°06′56″L / 49.4586°V 5.1156°L / 49.4586; 5.1156
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Vendôme
Kantoni Mondoubleau
Ndërbashkësia Collines du Perche
Kryetari Roland Bingler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.08 km2
Lartësia 176 m (m.n.d.)
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41170
INSEE 41014


Beauchêne është një komunëFrancë. Beauchêne bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 165 banorësh dhe sipërfaqe 10.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]