Beauchamp, Val-d'Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchamp
Komunë
noform
Pamje nga Beauchamp
Stema_figura
Vendndodhja
Beauchamp is located in Franca
Beauchamp
Beauchamp
50°01′05″V 1°30′33″L / 50.0181°V 1.5092°L / 50.0181; 1.5092Koordinatat: 50°01′05″V 1°30′33″L / 50.0181°V 1.5092°L / 50.0181; 1.5092
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni Beauchamp
Ndërbashkësia Parisis
Kryetari Raymond Lavaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.02 km2
Popullsia 8928 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95051


Beauchamp është një komunëFrancë. Beauchamp bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 8928 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 3.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]