Beauchamps-sur-Huillard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchamps-sur-Huillard
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beauchamps-sur-Huillard is located in Franca
Beauchamps-sur-Huillard
Beauchamps-sur-Huillard
48°41′08″V 0°58′00″L / 48.6856°V 0.9667°L / 48.6856; 0.9667Koordinatat: 48°41′08″V 0°58′00″L / 48.6856°V 0.9667°L / 48.6856; 0.9667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Bellegarde
Ndërbashkësia Bellegardois
Kryetari Claude Germain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.09 km2
Popullsia 414 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45270
INSEE 45027


Beauchamps-sur-Huillard është një komunëFrancë. Beauchamps-sur-Huillard bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 414 banorë dhe sipërfaqe 18.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]