Beaucourt-en-Santerre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucourt-en-Santerre
Komunë
Vendndodhja
Beaucourt-en-Santerre is located in Franca
Beaucourt-en-Santerre
Beaucourt-en-Santerre
49°59′16″V 2°26′44″L / 49.9878°V 2.4456°L / 49.9878; 2.4456Koordinatat: 49°59′16″V 2°26′44″L / 49.9878°V 2.4456°L / 49.9878; 2.4456
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Moreuil
Ndërbashkësia Communauté de communes Avre Luce Moreuil
Kryetari Claude Morel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.95 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Popullsia 166 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80110
INSEE 80064


Beaucourt-en-Santerre është një komunëFrancë. Beaucourt-en-Santerre bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 5.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]