Beaucouzé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucouzé
Komunë
Vendndodhja
Beaucouzé is located in Franca
Beaucouzé
Beaucouzé
47°28′34″V 0°37′54″P / 47.476111°V 0.631667°P / 47.476111; -0.631667Koordinatat: 47°28′34″V 0°37′54″P / 47.476111°V 0.631667°P / 47.476111; -0.631667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Angers
Kantoni Angers-Ouest
Ndërbashkësia Angers Loire Métropole
Kryetari Didier Roisné
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.34 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 5020 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49070
INSEE 49020


Beaucouzé është një komunëFrancë. Beaucouzé bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 5020 banorë dhe sipërfaqe 19.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]