Beaufort-en-Santerre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort-en-Santerre
Komunë
Vendndodhja
Beaufort-en-Santerre is located in Franca
Beaufort-en-Santerre
Beaufort-en-Santerre
44°46′44″V 5°08′36″L / 44.7789°V 5.1433°L / 44.7789; 5.1433Koordinatat: 44°46′44″V 5°08′36″L / 44.7789°V 5.1433°L / 44.7789; 5.1433
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Rosières-en-Santerre
Ndërbashkësia Communauté de communes du Santerre
Kryetari Claude Morel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.59 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 188 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80170
INSEE 80067


Beaufort-en-Santerre është një komunëFrancë. Beaufort-en-Santerre bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 4.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]