Beaufort-en-Vallée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort-en-Vallée
Komunë
noform
Pamje nga Beaufort-en-Vallée
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufort-en-Vallée is located in Franca
Beaufort-en-Vallée
Beaufort-en-Vallée
46°49′28″V 1°31′46″P / 46.8244°V 1.5294°P / 46.8244; -1.5294Koordinatat: 46°49′28″V 1°31′46″P / 46.8244°V 1.5294°P / 46.8244; -1.5294
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Angers
Kantoni Beaufort-en-Vallée
Ndërbashkësia Beaufort-en-Anjou
Kryetari Jean-Charles Taugourdeau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.66 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 6250 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49250
INSEE 49021


Beaufort-en-Vallée është një komunëFrancë. Beaufort-en-Vallée bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 6250 banorë dhe sipërfaqe 35.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]