Beaufou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufou
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufou is located in Franca
Beaufou
Beaufou
48°15′27″V 5°45′19″L / 48.2575°V 5.7553°L / 48.2575; 5.7553Koordinatat: 48°15′27″V 5°45′19″L / 48.2575°V 5.7553°L / 48.2575; 5.7553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement La Roche-sur-Yon
Kantoni Le Poiré-sur-Vie
Ndërbashkësia Vie et Boulogne
Kryetari Jean Michel Guérineau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.06 km2
Popullsia 1081 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85170
INSEE 85015


Beaufou është një komunëFrancë. Beaufou bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1081 banorë dhe sipërfaqe 29.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaufou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale