Beaugency

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaugency
Komunë
noform
Pamje nga Beaugency
Stema_figura
Vendndodhja
Beaugency is located in Franca
Beaugency
Beaugency
44°12′15″V 6°22′20″L / 44.2042°V 6.3722°L / 44.2042; 6.3722Koordinatat: 44°12′15″V 6°22′20″L / 44.2042°V 6.3722°L / 44.2042; 6.3722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Orléans
Kantoni Beaugency
Kryetari Claude Bourdin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.45 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 7738 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45190
INSEE 45028


Beaugency është një komunëFrancë. Beaugency bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 7738 banorë dhe sipërfaqe 16.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]