Beaulieu, Indre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
47°15′25″V 3°31′41″L / 47.2569°V 3.5281°L / 47.2569; 3.5281Koordinatat: 47°15′25″V 3°31′41″L / 47.2569°V 3.5281°L / 47.2569; 3.5281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement Le Blanc
Kantoni Saint-Benoît-du-Sault
Kryetari Daniel Gatefait
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.48 km2
Lartësia 226 m (m.n.d.)
Popullsia 82 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36310
INSEE 36015


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 7.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]