Beaulieu-sous-la-Roche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-sous-la-Roche
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu-sous-la-Roche
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu-sous-la-Roche is located in Franca
Beaulieu-sous-la-Roche
Beaulieu-sous-la-Roche
47°18′41″V 0°35′17″P / 47.3114°V 0.5881°P / 47.3114; -0.5881Koordinatat: 47°18′41″V 0°35′17″P / 47.3114°V 0.5881°P / 47.3114; -0.5881
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement Les Sables-d'Olonne
Kantoni La Mothe-Achard
Kryetari Maurice Poissonnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.47 km2
Popullsia 1937 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85190
INSEE 85016


Beaulieu-sous-la-Roche është një komunëFrancë. Beaulieu-sous-la-Roche bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1937 banorë dhe sipërfaqe 25.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]