Beaulieu-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-sur-Loire
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu-sur-Loire
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu-sur-Loire is located in Franca
Beaulieu-sur-Loire
Beaulieu-sur-Loire
48°00′18″V 0°59′33″P / 48.005°V 0.9925°P / 48.005; -0.9925Koordinatat: 48°00′18″V 0°59′33″P / 48.005°V 0.9925°P / 48.005; -0.9925
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Châtillon-sur-Loire
Ndërbashkësia La Forêt
Kryetari Maud Girault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.83 km2
Popullsia 1779 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45630
INSEE 45029


Beaulieu-sur-Loire është një komunëFrancë. Beaulieu-sur-Loire bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1779 banorë dhe sipërfaqe 48.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]