Beaulieu-sur-Oudon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-sur-Oudon
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu-sur-Oudon is located in Franca
Beaulieu-sur-Oudon
Beaulieu-sur-Oudon
46°36′09″V 3°40′26″L / 46.6025°V 3.6739°L / 46.6025; 3.6739Koordinatat: 46°36′09″V 3°40′26″L / 46.6025°V 3.6739°L / 46.6025; 3.6739
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Laval
Kantoni Loiron
Kryetari Hervé Corné
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.73 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 520 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 53026


Beaulieu-sur-Oudon është një komunëFrancë. Beaulieu-sur-Oudon bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 520 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 19.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]