Beaumetz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumetz
Komunë
Vendndodhja
Beaumetz is located in Franca
Beaumetz
Beaumetz
50°07′21″V 2°59′05″L / 50.1225°V 2.9847°L / 50.1225; 2.9847Koordinatat: 50°07′21″V 2°59′05″L / 50.1225°V 2.9847°L / 50.1225; 2.9847
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Bernaville
Ndërbashkësia Communauté de communes du Bernavillois
Kryetari Jean-Michel Magnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.16 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 217 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80370
INSEE 80068


Beaumetz është një komunëFrancë. Beaumetz bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe 6.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]