Beaumont, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
46°44′18″V 0°25′46″L / 46.7383°V 0.4294°L / 46.7383; 0.4294Koordinatat: 46°44′18″V 0°25′46″L / 46.7383°V 0.4294°L / 46.7383; 0.4294
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Domèvre-en-Haye
Ndërbashkësia Trois Vallées
Kryetari Christian Burlats
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.11 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54470
INSEE 54057


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 3.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]