Beaumont-Hamel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-Hamel
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-Hamel is located in Franca
Beaumont-Hamel
Beaumont-Hamel
47°54′21″V 0°25′52″P / 47.9058°V 0.4311°P / 47.9058; -0.4311Koordinatat: 47°54′21″V 0°25′52″P / 47.9058°V 0.4311°P / 47.9058; -0.4311
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Albert
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays du Coquelicot
Kryetari Bernard Omiel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.31 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 188 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80300
INSEE 80069


Beaumont-Hamel është një komunëFrancë. Beaumont-Hamel bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 8.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]