Beaumont-du-Lac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-du-Lac
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-du-Lac is located in Franca
Beaumont-du-Lac
Beaumont-du-Lac
44°11′01″V 5°09′59″L / 44.1836°V 5.1664°L / 44.1836; 5.1664Koordinatat: 44°11′01″V 5°09′59″L / 44.1836°V 5.1664°L / 44.1836; 5.1664
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Qarku Arrondissement Limoges
Kantoni Eymoutiers
Ndërbashkësia Portes de Vassivière
Kryetari Jacques Hanicot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.91 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 87009


Beaumont-du-Lac është një komunëFrancë. Beaumont-du-Lac bën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 23.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]