Beaumont-sur-Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-sur-Oise
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-sur-Oise
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-sur-Oise is located in Franca
Beaumont-sur-Oise
Beaumont-sur-Oise
49°10′31″V 4°11′13″L / 49.1753°V 4.1869°L / 49.1753; 4.1869Koordinatat: 49°10′31″V 4°11′13″L / 49.1753°V 4.1869°L / 49.1753; 4.1869
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni Beaumont-sur-Oise
Ndërbashkësia Haut Val d’Oise
Kryetari Fabrice Millereau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.6 km2
Popullsia 8993 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95052


Beaumont-sur-Oise është një komunëFrancë. Beaumont-sur-Oise bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 8993 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 5.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]