Beaune-la-Rolande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaune-la-Rolande
Komunë
noform
Pamje nga Beaune-la-Rolande
Stema_figura
Vendndodhja
Beaune-la-Rolande is located in Franca
Beaune-la-Rolande
Beaune-la-Rolande
47°40′43″V 4°42′23″L / 47.6786°V 4.7064°L / 47.6786; 4.7064Koordinatat: 47°40′43″V 4°42′23″L / 47.6786°V 4.7064°L / 47.6786; 4.7064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Beaune-la-Rolande
Ndërbashkësia Beaunois
Kryetari Claude Renucci
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.55 km2
Popullsia 2039 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45340
INSEE 45030


Beaune-la-Rolande është një komunëFrancë. Beaune-la-Rolande bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 2039 banorë dhe sipërfaqe 20.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]