Beaupréau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaupréau
Komunë
Vendndodhja
Beaupréau is located in Franca
Beaupréau
Beaupréau
43°38′53″V 1°33′19″L / 43.6481°V 1.5553°L / 43.6481; 1.5553Koordinatat: 43°38′53″V 1°33′19″L / 43.6481°V 1.5553°L / 43.6481; 1.5553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Cholet
Kantoni Beaupréau
Ndërbashkësia Centre-Mauges
Kryetari Gérard Chevalier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.83 km2
Popullsia 6456 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49600
INSEE 49023


Beaupréau është një komunëFrancë. Beaupréau bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 6456 banorë dhe sipërfaqe 35.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]